Сказ у собак і кішок

Найбільш небезпечним з усіх інфекційних захворювань є сказ.

Сказ і його клінічні прояви

Сказ - інфекційне захворювання, яке викликається вірусом сказу, що викликає запалення головного мозку людини і тварин. Захворювання відноситься до зооантропонозів (інфекційних захворювань загальним для тварин і людини). вірус передається при укусі тваринною через слину. Він проникає в кров, досягає клітин кори головного мозку, вражає і руйнує їх.

Агрессивный котЗахворюванням можуть страждати будь-тварини. Вважається, що переносниками і резервуаром інфекції є гризуни. Однак захворювання здатне вражати будь-яких теплокровних тварин.

Зараження неодмінно призводить до смертельного результату, однак при сучасній своєчасної вакцинації, можна запобігти розвитку цього захворювання.

Форми і стадії перебігу захворювання. Лікування захворювання не існує і хвороба (в разі відсутності вакцинації) може протікати в трьох формах: буйна, тиха і атипова.

Для буйної форми характерна стадійність розвитку симптомів:
- продромальная стадія (змінюється поведінка - тварина ховається або стає надмірно ласкавим, з'являється надмірна слинотеча);
- стадія порушення, тварина стає неспокійним, агресивним, нападає на людей і інших тварин, розвивається водобоязнь і неможливість пити воду;
- паралітична стадія розвивається за кілька днів до загибелі тварини і характеризується розвитком судом і паралічу. Тварина гине внаслідок розвитку паралічу дихальної мускулатури.

Тиха форма може протікати практично без симптомів і характеризується слинотечею, неможливістю ковтати їжу і воду, розвитком паралічу.

Атипова форма не має характерних ознак і може протікати тривало під "маскою" діареї або інших порушень шлунково-кишкового тракту (відсутність апетиту, запорів і іншого нездужання).

Фото бешеной собаки

Кінцева діагноз можливий тільки посмертно - виявлення в гістологічних зрізах головного мозку характерних клітин - тілець Негрі.

Лікування захворювання відсутня, єдиним методом боротьби з хворобою є щорічна вакцинація антирабічної сироваткою, яка захистить вашого вихованця від цієї небезпечної хвороби.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: