Ветеринарна неврологія

Ветеринарна неврологія - одна з найскладніших областей ветеринарної медицини. Вона вивчає функціонування і захворювання (діагностику, лікування, профілактику) нервової системи тварин.

Нервова система забезпечує взаємодію всіх внутрішніх органів між собою, а також організму в цілому з навколишнім середовищем.

Існує 2 частини нервової системи - центральна (головний і спинний мозок) і периферична (нерви). Нервова система досить добре захищена від зовнішніх впливів (наприклад, головний мозок знаходиться в черепній коробці, спинний мозок - в хребетному каналі, нерви, особливо великі, проходять в товщі м'язів). Але, незважаючи на це, у кожної частини нервової системи є велика кількість захворювань.

Проявления заболеваний нервной системы могут быть самыми различными. Это зависит от локализации (т.е. места повреждения – головной мозг, спинной мозг, периферические нервы). Наиболее распространенными симптомами являются:

  • судоми
  • порушення координації, нахил голови
  • парез или паралич («отказали лапки»), боль в области позвоночника
  • порушення свідомості, кома
  • і інші

Причини таких проявів теж дуже різноманітні - вроджені аномалії розвитку, дегенеративні («вікові»), метаболічні проблеми (пов'язані з патологіями внутрішніх органів), запалення, новоутворення.

Учитывая большое количество проявлений и причин, диагностика в неврологии является многоэтапной.

Спочатку проводиться неврологічний огляд (при цьому лікар-невролог перевірить різні рефлекси). Після його проведення можливе встановлення локалізації (тобто яка частина нервової системи пошкоджена).

Наступним кроком є визначення причини. Для цього проводяться додаткові методи досліджень (аналізи крові, УЗД внутрішніх органів, рентген хребта і інші). Всі ці методи не діагностують саму нервову систему, але вони дозволяють виявити порушення внутрішніх органів, які можуть відбитися на її роботі.

«Заглянути» всередину нервової системи можна за допомогою таких методів дослідження, як МРТ (магнітно-резонансна томографія) і дослідження ліквору (спинно-мозкової рідини).

Проведення комплексної діагностики дає можливість встановити причини захворювання і призначити відповідне лікування.

Лікарі нашої клініки володіють достатнім досвідом для діагностики захворювань нервової системи.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ»            

         Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами:                                                                                 

                 Моб. (098) 096-20-07, (095) 096-20-07