Вакцинація кішок і собак

Щорічно від інфекційних захворювань гине безліч кішок і собак, життя яких можна було б врятувати вакцинацією.

Вакцинація - профілактичний захід, який здатний захистити вашого улюбленця від небезпечних заразних хвороб, багато з яких становлять небезпеку для оточуючих тварин і людини (сказ, лептоспіроз). Регулярно робити щеплення повинні всі тварини, незалежно від способу їх змісту.

Проживаючи в умовах міста, де щільність населення і скупченість тварин дуже велика, наші вихованці наражаються на небезпеку зараження, навіть якщо вони не залишають меж квартири.

Завданням вакцинації є вироблення імунітету. Механізм вироблення імунітету полягає в наступному: після потрапляння в організм віруси активно розмножуються, у відповідь в крові виробляються антитіла, що перешкоджають його активності і знищують вірус.

Так само і при вакцинації у відповідь на введення невеликої кількості вірусу в вигляді вакцини відбувається вироблення достатньої кількості антитіл, здатних знищити вірус, в разі потрапляючи вірусу в організм, антитіла перешкоджають його розмноження. Ці антитіла зберігаються в крові певний час.

Навіть якщо в кров потрапить занадто велика кількість вірусу (тварина заразиться) і антитіла не впораються з ним, то захворювання буде протікати в легкій формі.

Вакцини бувають живі і мертві. «Живі» вакцини містять ослаблений в лабораторних умовах вірус, який викликає активний імунну відповідь. До них відносяться практично всі вакцини для щеплень кішок і собак. «Мертві» вакцини містять убиті віруси (вакцина проти сказу), так як ці віруси навіть в ослабленому вигляді становлять смертельну небезпеку для людини.

Вакцини можуть мати один вид збудника, тобто бути одновалентними (наприклад - антирабическая - щеплення від сказу) і виробляти імунітет до однієї хвороби.

У ветеринарній медицині, найбільш часто застосовують полівалентні вакцини, які містять кілька типів збудника, кожен з яких виробляє імунітет на свій тип вірусу. Ці вакцини добре зарекомендували себе і широко застосовуються ветеринарними лікарями. До них відносяться всім відомі комплексні вакцини для собак і кішок.

Пам'ятайте, що вакцинація - це профілактичний захід захисту Вашого вихованця, але вона не забезпечує йому 100% гарантії здоров'я. Тому постарайтеся захистити його від контактів зі свідомо хворими і невідомими тваринами.

Своєчасна вакцинація - свідоцтво Вашої любові і турботи про Ваше вихованця.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: