Ветеринарна стоматологія для кішок і собак - лікування та діагностика зубного каменю

Собаки і кішки, так само як і люди, страждають від відсутності гігієни порожнини рота. Ветеринарний лікар при огляді пацієнта не завжди звертає уваги на ротову порожнину, хоча при повному і кваліфікованому огляді він може своєчасно діагностувати патологічні відхилення і вжити заходи до їх усунення. На жаль, часто доводиться мати справу з важкими стадіями хронічного генералізованого пародонтиту на тлі абсолютно інтактних зубів, коли консервативне лікування вже марне.

Видалення хворого зуба (уражений парадонтитом).
Видалення хворого зуба (уражений парадонтитом)
    Чистка зубів собаки ультразвуковим скалером.      
Чистка зубів собаки ультразвуковим скалером
 

Для власників собак і кішок будь-якого віку сигналом, що пора нанести візит до ветеринарного стоматолога, є неприємний запах з рота. Думка, що запах з пащі - ознака хвороби шлунка або порушення обміну речовин, абсолютно невірно. Стравохід являє собою трубку без просвіту, тому запах з шлунку можна відчути тільки при відрижці, а постійний запах може виходити тільки з ротової порожнини. Причина цього запаху - розкладаються тканини, а також згорнулася кров при кровоточивості ясен. У такій ситуації потрібно стоматологічний огляд. Основними симптомами стоматологічних захворювань порожнини рота у тварин є: зміна кольору зубів і ясен, неприємний запах з рота, слинотеча і виразки на слизовій оболонці.

Найчастіше захворювання зубів виникають у собак і кішок, які не отримують корми, що містять грубі, жорсткі і тверді частинки. Важливу роль в схильності собак і кішок до захворювань зубів грають вік і догляд за ротовою порожниною. Для того щоб займатися профілактикою захворювання пародонту, необхідно періодично (у міру освіти) проводити санацію ротової порожнини - зняття зубних відкладень. Утворення зубних відкладень і несвоєчасне їх зняття призводить до запалення ясен, яке може ускладнюватися запаленням кісткової тканини. Кісткова тканина в результаті запалення лиізується, зуби стають рухливими і згодом випадають.

 Більшості домашніх тварин потрібно регулярне чищення зубів. Особливо це стосується персидських кішок і собак дрібних порід. Власник може придбати в зоомагазинах спеціальні зубні щітки і пасти. Чистити зуби собакам і кішкам рекомендується не менше 1 разу на тиждень. Якщо ж зубний камінь у собаки чи кішки вже утворився, то видалити його може тільки ветеринарний лікар. Повного і детального видалення зубного каменю можна досягти тільки за допомогою спеціальної стоматологічної апаратури, під загальним наркозом.

 Застосування анестезії пояснюється, наприклад, тим, що не кожна тварина (навіть саме слухняне) зможе витримати досить тривалу процедуру видалення зубного каменю ультразвуковим скалером, яка супроводжується специфічним звуком і холодною водою. Відразу підкреслимо, що механічне видалення великих каменів несе лише поверхневий ефект, так як необхідно очистити підясенні області! Відмінний результат дає використання ультразвукового апарату для зняття зубного каменю. Для підтримки ротової порожнини наших літніх пацієнтів в хорошому стані ми рекомендуємо один раз в один-два роки проводити тотальну чистку з використанням ультразвуку.

У кішок зміна молочних зубів, як правило, проходить без ускладнень. Пов'язано це, в першу чергу, з особливостями анатомічної будови зубних дуг, а саме, наявністю достатнього межзубного простору. У собак ситуація складається дещо складніше. У дорослої собаки налічується, як правило, 42 зуба. Відповідно, чим менше розмір щелепи собаки, тим менше міжзубні проміжки, для карликових порід собак ця проблема дуже актуальна. Молочні зуби необхідно видаляти не тільки для того, щоб ходити на виставки, а й для здоров'я собаки. Так як молочні зуби можуть заважати постійним зубам утворити правильний прикус. Також через скупченість зубів, якщо не випали молочні зуби, починають швидше і раніше утворюватися зубні відкладення. В результаті цього собака може втратити в ранньому віці всі зуби.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: