Ветеринарна дерматологія у ветеринарному центрі Айболіт

Дослідження зішкрібу з шкіриВетеринарна дерматологія дрібних домашніх тварин-це окрема область ветеринарної медицини, що вивчає причини виникнення хвороб шкіри, а також методи їх діагностики, лікування і профілактики.  За статистикою близько 20 відсотків від загального числа звертаються в клініку, це тварини з шкірними захворюваннями, а якщо вважати випадки коли дерматологічні проблеми виявляються у пацієнтів як супутня патологія, то практично кожен третій пацієнт потребує кваліфікованої допомоги ветеринарного дерматолога. Власники часто помічають свербіж, расчеси, висипу, неприємний запах, облисіння, іноді отити (запалення вуха) або новоутворення на шкірі у своїх улюбленців. Однак захворювань які викликають ці симптоми дуже багато.  Найбільш поширеними проблемами є алергії, бактеріальні та грибкові інфекції шкіри, паразитарні захворювання, рідше зустрічаються гормональні порушення, вроджені і спадкові хвороби, пухлини шкіри.

За останні десятиліття у дрібних домашніх тварин все частіше стали зустрічатися алергії, а саме алергія на слину бліх, атопічний дерматит (алергія на речовини із зовнішнього середовища) і харчова алергія. При цьому, на жаль, випадків спонтанного одужання при даних патологіях практично не зустрічається.

     Алергія ускладнена шкірною інфекцією (піодерма)     
Алергія ускладнена шкірною інфекцією (піодерма)
Лишай у кота (мікроспорія) підтверджений лампою Вуда
Лишай у кота (мікроспорія) підтверджений лампою вуда

Основний симптом алергії - це свербіж, іноді робить життя пацієнта і його власників просто нестерпним.

Важливою особливістю алергії у тварин (особливо собак) є ускладнення у вигляді грибкового або бактеріального запалення. Це значно обтяжує стан пацієнта, і ускладнює діагностику першопричини. Тільки лікар що володіє спеціальними знаннями спільно з зацікавленим і відповідальним власником тварини здатні домогтися повного контролю над алергією.

Існує думка, що через доступність шкіри візуальним оглядом та пальпації (промацуванню), хорошому ветеринарному лікарю достатньо тільки його досвіду і інтуїції для негайної постановки остаточного діагнозу. Це твердження вірне лише частково (знання дійсно найголовніше), але через те, що абсолютно різні дерматологічні захворювання проявляються одними і тими ж симптомами, без проведення додаткових досліджень встановити правильний діагноз і призначити повноцінне лікування часто неможливо.

У нашій клініці є можливість проводити практично всі сучасні методи діагностики шкірних захворювань, а саме: мікроскопію глибоких і поверхневих зіскрібків, цитологічні дослідження, дослідження лампою Вуда, посіви на спеціальні середовища (дозволяє виявляти субклінічні форми заразних і для людини грибкових інфекцій).

У той же час, необхідно розуміти, що комплексна дерматологічна діагностика іноді вимагає багато часу, а деякі захворювання шкіри-тривалого лікування.

 Хочеться застерегти власників тварин від несерйозного ставлення до проблем шкіри у їх вихованців і від спроб самостійного лікування. Чим раніше Ви звернетеся за кваліфікованою допомогою, тим швидше буде поставлений точний діагноз і призначено оптимальний варіант терапії.

Демодекоз в сообаки
Демодекоз в сообаки
Кліщ демодекс під мікроскопом
Кліщ демодекс під мікроскопом

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: