Що потрібно знати про інфекційні захворювання собак і кішок

Власники домашніх тварин знають про те, що інфекційні захворювання собак і кішок становлять небезпеку для здоров'я їх вихованців. Розвивається хвороба під впливом хвороботворного мікроорганізму (вірусу або бактерії), що потрапляє в організм вихованця.

Різні захворювання по-різному впливають на організм, мають різні симптоми. При відсутності належного лікування багато з них можуть представляти дуже серйозну небезпеку для здоров'я тварини і навіть його життя.

Як захистити собаку або кішку від інфекційного захворювання

Головним джерелом інфекційних захворювань є заражені собаки і кішки. Хвора тварина може становити небезпеку під час інкубаційного періоду або під час всього перебігу хвороби. Тому дуже важливо ізолювати вихованця відразу після появи перших симптомів можливого зараження. Це допоможе уникнути подальшого поширення вірусу.

Ефективним засобом профілактики інфекційних захворювань у кішок і собак є дезінфекція. Регулярного знезараження необхідно піддавати приміщення, предмети догляду, іграшки, підстилку тощо. Правильно проведений захід дозволяє позбутися від збудників хвороби і захистити вихованця від зараження.

Особливістю деяких хвороб є формування стійкого імунітету у перехворілої тварини. Тому своєчасне введення вакцини допомагає значно знизити ризик зараження собаки чи кішки. Дуже важливо дотримуватися графіка вакцинації вихованця - це захистить його здоров'я і збереже життя.

Найбільш небезпечні інфекційні захворювання собак і кішок

До числа найбільш небезпечних хвороб для собак парвірсний ентерит, сказ, лептоспіроз та багато інших. До числа найбільш небезпечних хвороб для кішок панлейкопенія, сказ, каліцевіроз, герпес вірус (кошачий ринотрахеїт котів) та багато інших. Інфекційні захворювання собак симптоми мають різні. Млявість, що не активність вихованця, відсутність апетиту обов'язково повинні насторожити уважних власників. У разі появи висипу, підвищення температури, блювання, проносу або інших ознак хвороби необхідно терміново показати тварину лікаря-ветеринара. Методи сучасної лабораторної діагностики, своєчасно призначене лікування допоможе зберегти улюбленцю здоров'я і повернути можливість активної і повноцінного життя.

З усіх питань, пов'язаних з профілактикою і лікуванням інфекційних захворювань собак і кішок, ви можете звернутися до фахівців ветклініки "Айболіт".