Ветеринарна онкологія у котів і собак

Пухлини широко поширені в природі і зустрічаються не тільки у людини, але і у всіх видів тваринного і рослинного світу, в тому числі у домашніх і диких тварин. Пухлини у них зустрічаються частіше, ніж у людини.

Пухлини людини і тварин відомі з давніх часів. Є дані палеонтології, що свідчать про те, що пухлини вражали скелети тварин, які населяли землю за багато тисяч років до появи людини.

Питання про причини виникнення злоякісних новоутворень є найскладнішим у онкології. Найбільш поширена і заснована на численних фактах професійного раку є теорія роздратування. Давно було відмічено, що у людей деяких професій рак певних органів зустрічається частіше, ніж у осіб інших спеціальностей. Пухлини виникають і розвиваються у вигляді окремих вогнищ з нормальних тканин організму і відрізняються від них особливістю свого зростання - зростання виникла пухлини відбувається за рахунок розмноження власних клітин тканин організму.

За клінічним перебігом пухлини поділяються на доброякісні і злоякісні. Варто, однак, мати на увазі, що цей розподіл відносний. Морфологічним критерієм доброякісності і злоякісності пухлини є характер їх росту. Доброякісні пухлини мають так званий експансивний ріст: вони не проростають в тканини, а розсовують їх, без порушення цілісності навколишніх тканин. Злоякісні пухлини характеризуються інфільтративним ростом: вони проростають в навколишні тканини і руйнують їх. Однак, у тварин явища інфільтративного зростання пухлин не завжди виявляються. Доброякісні пухлини ростуть повільно, не метастазують, а після оперативного видалення не рецидивують. Злоякісні пухлини характеризуються швидким ростом, дають метастази і можуть рецидивувати.

Сподіватися, що пухлина не сьогодні-завтра пройде сама по собі, не можна. Слід знати, що, виникнувши, пухлина росте безперервно, то повільно, то швидко до тих пір, поки не приведе до загибелі носія-організму або поки не піддасться руйнуванню лікувальними засобами.

В даний час існують різні методи діагностики і лікування онкологічних захворювань, і є можливість більш точно визначати прогноз. Прогноз залежить від своєчасності звернення до ветеринарного лікаря, віку тварини, його загального стану, від наявності метастазів. Показати тварину фахівцям необхідно при будь-якій підозрі на онкологічне захворювання, схудненні, наявності навіть невеликих за розміром новоутворень.

Рішення про можливість і методах лікування приймається тільки на підставі результатів аналізів крові і даних УЗД, рентгенологічного дослідження, в особливих випадках - даних комп'ютерної томографії.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: