Хірургія для тварин у Ветеринарному центі Айболіт

Хірургія тварин в РівномуУ більшості людей не пов'язаних з медициною, поняття «хірургія» асоціюється з чимось страшним, кривавим, неймовірно складним і в той же час надприродним, часом чудесним ... Хірург в стерильному одязі, богатирі-асистенти, швидкі операційні сестри, які вміють читати думки хірурга , багато яскравого світла, напружені погляди всієї операційної бригади ... Гострий скальпель в досвідчених і умілих руках хірурга, і плоть пацієнта чудово оживає ... Вдячні очі пацієнта ... Втомлений доктор знімає рукавички, чепчик, маску, витирає піт з чола і вул Баетов ... Перемога ...!  ... В цей час на собачих майданчиках ходять легенди про операції, які здійснює на кухонних столах і в ванних. Фантастика! Все необхідне привезли в будівельному ящику і пакеті ... Доктор засукав рукава і цілих три хвилини мив руки милом! Місце розрізу протерли горілкою ... Власники по черзі чотири години тримали голку в лапі і крапельницю ... А наркоз ніяк не "брав», собака прокидалася, всі її тримали і доктор терміново щось колов ... А операція була такою складною, що хірург чотири рази виходив курити ... Лікар зробив все що міг, але хвороба виявилася сильнішою ...

Як же насправді виглядає сучасна ветеринарна хірургія? Спробуємо розповісти про це на прикладі нашої ветеринарної клініки.

 Рішення про необхідність і можливість хірургічного втручання приймає тільки лікар. Мало знайти хірургічну проблему, важливо з'ясувати, чи немає у пацієнта супутніх патологій, які є протипоказанням до операції. І хоча хірургічні втручання проводяться не тільки хворим і травмованим тваринам, але і молодим і здоровим (кастрація, стерилізація), остаточне рішення про можливість проведення операції приймається не власником пацієнта, а лікарем після обстеження.

Операція по видаленню конкремента з сечового міхура.
Видалення каменю з сечового міхура у собаки
    Видалений камінь (конкремент) з сечового міхура      
Конкремент (камінь) з сечового міхура

Передопераційне обстеження здорових тварин (без скарг і явних порушень) включає в себе ретельний збір анамнезу (минулих хвороб і скарг) і огляд, аналізи крові і сечі у пацієнтів старше 6 років. При необхідності призначаються додаткові обстеження (рентген, УЗД, додаткові аналізи). Важливо пам'ятати і розуміти, що ми лікуємо не хворобу і не лапу або хвіст, а пацієнта!

Попереднє обстеження дає інформацію про стан здоров'я пацієнта, на підставі якої лікар оцінює анестезіологічний і операційний ризик, приймає рішення про проведення або скасування хірургічного втручання, робить прогноз про якість подальшого життя. Виняток становлять тварини, що вимагають невідкладного хірургічного втручання за життєвими показаннями (наприклад, при завороту шлунка, проникаючих пораненнях грудної або черевної порожнини, внутрішніх кровотечах і т.д.) - їх оперують екстрено, не чекаючи всіх аналізів, обговоривши з власником всі можливі ризики і наслідки.

Отже, пацієнт обстежений. Інформація про його стан здоров'я дозволяє зробити прогноз і оцінити всі можливі ризики. Лікар записує пацієнта на операцію. Власник привозить тварина вранці, воно повинно бути в наморднику, голодним мінімум 12 годин (щоб уникнути блювоти!), але вода повинна залишатися у вільному доступі. Власник віддає свого улюленця в стаціонар і їде по своїх справах. Планові хірургічні втручання проводяться за попереднім записом. Це дозволяє спланувати і оптимізувати роботу і економити час власників тварин - їм не доводиться сидіти годинами, хвилюватися і чекати, поки хірург і анестезіолог вийдуть з операційної, поки пацієнта заберуть в операційну, прооперують, він вийде з наркозу ...

Протягом дня тварина готують до операції, оперують, виводять з наркозу. Лікар по телефону повідомляє власника про результат операції. Після дзвінка лікаря господар може приїхати і забрати тварину зі стаціонару. Нерідко пацієнти залишаються на ніч в стаціонарі під наглядом лікаря - або в інтересах не зовсім прийшов в себе хворого, або в інтересах дуже вже сильно турбуються і переживають власників. Післяопераційні тварини залишаються в стаціонарі під наглядом лікарів до повної стабілізації стану тваринного, і зазвичай тварина виписують з стаціонару в день операції. За лікарським показаннями тварина може бути залишено в стаціонарі до наступного дня, або на кілька днів для проведення відповідного лікування (моніторинг, інфузійна терапія, перев'язки, взяття додаткових аналізів).

Ще однією умовою, необхідною для проведення хірургічного втручання (навіть екстреного), є інформування власника тварини про цілі, обсязі та способі хірургічного втручання, вартості запропонованих процедур, післяопераційному догляді, можливі ускладнення, які існують ризики, альтернативних видах лікування і можливості відмови від операції, а так само його письмову згоду.

Професіоналізм фахівців дозволяють проводити всі види оперативних втручань. Спектр виконуваних операцій охоплює практично всі основні напрямки ветеринарної хірургії:

  • абдомінальна хірургія;
  • онкологічна хірургія;
  • пластична хірургія;
  • травматологія та ортопедія;
  • офтальмологічні операції;

 Хірургія - особливе місце, з особливою світлою атмосферою, шлях туди відкритий не кожному. Адже саме в хірургії іноді відбуваються чудеса. Але слід врахувати, що в цій світлій кімнаті вершаться життя. Від хірурга дуже багато залежить, і він робить все можливе, щоб врятувати тварину і виправдати очікування власників тварини.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: