Ендокринологія у ветеринарному центрі Айболіт

Хвороба кушингаЕндокринологія займається лікуванням захворювань залоз внутрішньої секреції. Цукровий діабет - найбільш часте захворювання з яким зустрічається лікар-ендокринолог і у людини і у домашніх тварин. Іншим органом-мішенню у тварин є щитовидна залоза (гіпотиреоз, гіпертиреоз). Значно рідше зустрічаються і діагностуються захворювання надниркових залоз і гіпофіза. Найбільш частими симптомами при патології органів внутрішньої секреції є алопеції - облисіння різного розміру та форми (частіше на спині і боках тварини), в поєднанні з підвищеною спрагою, часто супроводжуються сверблячкою.

Лікарю при первинному огляді тварини доводиться проводити диференційну діагностику цих симптомів з цілим рядом захворювань шкіри та вовни (найчастіше ці тварини тривалий час безуспішно лікуються від дерматитів різної етіології). Диференціювати їх з соматичними захворюваннями, а також із захворюваннями супроводжуються дисбалансом статевих гормонів і синдромом Іценко-Кушинга, які можуть викликати аналогічну клінічну картину.

Коти які мають лишню вагу схильні до Діабету. Коти які мають лишню вагу схильні до Діабету.

При підозрі на цукровий діабет в першу чергу необхідно визначити рівень глюкози на голодний шлунок, при мінімальних цифрах підвищення глюкози аналіз необхідно провести повторно, за схемою з навантаженням. Необхідно пам'ятати, що деякі захворювання і стану можуть супроводжуватися функціональним підвищенням глюкози крові, тому при отриманні високих показників цукру крові, перш ніж поставити діагноз діабет, необхідно через якийсь час повторити аналіз. Для діагностики цукрового діабету та інших захворювань органів внутрішньої секреції необхідне проведення повного клінічного обстеження тварини, в тому числі і його гормональний статус.

Дуже часто ендокринологічні захворювання супроводжуються надмірною вагою, яке треба диференціювати від аліментарного ожиріння, для чого також необхідно повне клінічне обстеження.

Після обстеження і встановлення діагнозу призначається лікування під контролем ветеринарного лікаря клініки Айболіт. В обов'язковому порядку призначається спеціальна дієта для хворих на цукровий діабет за виконанням якої стежать всі члени сім'ї.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: