Стерилізація собак: в якому віці, як і навіщо?

Зміст статті:

  1. Навіщо потрібно стерилізувати собаку?
  2. Коли робиться стерилізація у собак?
  3. Як робиться стерилізація?
  4. Як доглядати за собакою після стерилізації?
  5. Чи зміниться моя собака після стерилізації?
  6. Наркоз при кастрації і стерелізації.
  7. Вартість стерелізації собаки.

Для початку розберемося з термінологією, щоб уникнути плутанини.

Яка різниця між стерилізацією і кастрацією?

Фахівці поділяють ці два поняття, вважаючи, що кастрація - це хірургічний метод позбавлення собаки репродуктивної функції (видалення органів репродуктивної системи), а стерилізація - це порушення репродуктивної функції тварин без видалення статевих залоз.

У побутовому значенні кастрацією часто називають операцію з видалення сім'яників у псів, а термін стерилізація застосовують по відношенню до сукам, називаючи так операцію з видалення жіночих органів репродуктивної системи (матки, яєчників).

Ми не ставимо за мету вести наукові дискусії, тому пропонуємо стерилізацією в статті називати хірургічне втручання з видалення органів репродуктивної функції у сук.

Навіщо потрібно стерилізувати собаку?

Стерилізація сук - найнадійніший спосіб попередити появу непотрібного потомства. Саме тому саме стерилізація бездомних сук використовується в більшості розвинених країн світу як засіб регулювання чисельності бездомних тварин.

Не варто думати, що проблема безпритульних тварин вас, як власника домашньої собаки, ніяк не стосується.

Ви впевнені, що завжди зможете проконтролювати тічку своєї улюблениці? А що робитимете, коли вона, піддавшись покликом природи, знайде можливість втекти від вас, щоб побути в компанії псів? Впевнені, що і в такому випадку зможете знайти для всіх нащадків турботливі руки? Тоді поцікавтеся в місцевому притулку для собак, звідки в ньому беруться всі нові і нові мешканці ...

Втім, є ще два способи вирішити проблему. Можна домовитися з якимось ветеринаром, який приспить новонароджених малюків (ми таких послуг не надаємо). Однак ми віримо, що наші читачі не підтримують подібні варварські ідеї, тому ми на них навіть не зупиняємося.

Собаці можна «зірвати» вагітність за допомогою гормональних препаратів. Це далеко не безпечна процедура, тому робити її потрібно тільки у ветеринарного лікаря, який правильно підбере дозування. Звертатися до фахівця в таких випадках слід якомога раніше.

Про небезпеку подібного способу ми сказали не дарма. За здоров'ю собаки наноситься досить відчутний удар. До такого методу переривання вагітності можна вдаватися тільки в екстрених випадках, ні в якому разі не розраховуйте робити це кожен раз!

Поширена думка, що замість стерилізації можна з успіхом використовувати препарати, які не дадуть завагітніти. Їх застосування також проходить не безслідно. Іноді саме їх систематичний прийом провокує виникнення кіст на яєчниках і розвиток піометри (гнійного запалення матки), і тоді стерилізація стає вже необхідністю.

Перераховані захворювання проявляються не тільки у собак, власники яких годують їх гормональними препаратами. За статистикою, стерилізовані суки набагато рідше хворіють на онкозахворювання органів репродуктивної сфери. Стерилізація, проведена у віці від 5 до 7 місяців (перед першою течкой) знижує ризик виникнення злоякісних пухлин в 200 (!) Разів.

Можна з упевненістю стверджувати, що стерилізація - надійний метод профілактики захворювань, які часто закінчуються летально. Це підтверджують дані статистики - стерилізовані собаки живуть довше за своїх нестерилізованих побратимів.

Не справжня вагітність у собак, яка іноді вимагає серйозного втручання, - ще одне показання до стерилізації.

Говорячи про здоров'я вашого вихованця, хотілося б зупинитися ще на одному важливому моменті.

Навіть якщо вам вдалося прилаштувати несподіваних цуценят або зовсім вчасно позбутися від небажаного потомства, залишається ще один серйозний аргумент на користь стерилізації - венеричні захворювання (що передаються статевим шляхом).

Прийнято вважати, що венеричні захворювання зустрічаються тільки у людини. Однак, це не так. Найпоширенішим видом таких захворювань у собак є венерична (трансмісивна) саркома. Візуально це схоже на криваву бахрому - пухлинні розростання - на слизовій оболонці статевих органів. Зараження цією хворобою відбувається при статевому контакті з хворою твариною. Хворіють нею тварини обох статей. При несвоєчасному діагностуванні і лікуванні (хіміотерапія) собака може навіть загинути.

Стерилізація виключає ймовірність зараження венеричними захворюваннями у собак зі 100% гарантією.

Коли робиться стерилізація у собак?

Cтерилізацію краще проводити у віці від 4-7 місяців.

До 4-х місяців краще операцію не проводити. Це пов'язано з тим, що внутрішні органи ще ростуть і розвиваються і видалення частини їх може привести до деформації сусідніх органів.

Що стосується другого вікового порогу, слід врахувати, що стерилізація - це хірургічне втручання, яке проводиться під загальним наркозом, і до протипоказань по стерилізації в повній мірі відносяться протипоказання до всіх видів оперативних втручань. В похилому віці собаки, зявляються проблеми з серцевою судинно діяльністю - все це може стати аргументами «проти» операції.

У будь-якому випадку попередньо потрібно проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Як робиться стерилізація?

Ветеринарна практика свідчить про те, що з усіх можливих способів найкращим (з точки зору наслідків) є оваріогістеректоміі. Це вид стерилізації, при якому видаляються матка і обидва яєчника одним блоком. Залишати якісь з цих органів недоцільно. Яєчники будуть продовжувати функціонувати і зведуть нанівець всю користь від стерилізації для здоров'я, а залишена матка згодом спровокувати виникнення піометри.

Оваріогістеректоміі (стерилізація сук) - порожнинна операція, що проводиться під загальним наркозом. Тривалість операції складає в середньому 40-60 хвилин.

Як доглядати за собакою після стерилізації?

Післяопераційний догляд полягає в спостереженні за твариною і догляді за швами. Протягом перших декількох днів після операції призначаються уколи з антибіотиком. Шви знімаються на 10-14 день після операції. На тварину надягаєьбся спеціальна захисна післяопераційна попона щоб уникнути разлизування шва.

Чи зміниться моя собака після стерилізації?

Це питання часто задають стурбовані «страшилками» сусідів, колег і знайомих власники собак, які вагаються у своєму рішенні стерилізувати свою собаку.

Собака стане дурною, ледачою ... цей перелік міфів про стерилізацію досить великий. Але все ж це не більше ніж міфи.

Що важливіше - довге, здорове і щасливе життя вашого вихованця або придумані кимось думки про те, що вашу собаку відтепер буде цікавити тільки миска і матрацик? Або домисли про те, що ваша улюблениця буде страждати від того, що вона так і не стала мамою?

Собаки наділені масою позитивних якостей, іноді людям навіть є чому у них повчитися. Але олюднювати і приписувати собаці все людські емоції і переживання не варто. Собака не стане переживати з цього приводу, а ось різного роду проблеми у неї і у вас стане однозначно менше.

Вартість стерелізації собаки

НАЙМЕНУВАННЯ ВЕТЕРИНАРНИХ ПОСЛУГ
ВАРТІСТЬ
Стерелізація собаки до 5 кг
1200 грн.
Стерелізація собаки 5 - 10 кг
1600 грн.
Стерелізація собаки 10 - 15 кг
1800 грн.
Стерелізація собаки 15 - 20 кг
2000 грн.
Стерелізація собаки від 20 -25 кг
2300 грн.
Стерелізація собаки від 25 -30 кг
2600 грн.
Стерелізація собаки від 30 -35 кг
3000 грн.
Стерелізація собаки від 35 -40 кг
3500 грн.
Стерелізація собаки від 40 -45 кг
4000 грн.
Стерелізація собаки від 45 -50 кг
4500 грн.
Стерелізація собаки більше 50 кг
5000 грн.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефонами