Діагностика і лікування піроплазмозу

Лабораторні дослідженняДіагноз пироплазмоза ставиться на підставі даних анамнезу (виявлення кліщів на тілі собаки) клінічної картини і епізоотологіческой ситуації місцевості.

Інкубаційний період дуже маленький - кілька днів. Перебіг хвороби гострий. Тяжкість захворювання залежить від кількості бабезій, що потрапили в організм собаки і тривалість захворювання. У маленьких, літніх і ослаблених собак може бути блискавичний перебіг хвороби з летальним результатом і вони важче переносять хворобу.

Характерною клінічної картини, особливо на початку захворювання, немає. Тому, при виявленні кліща на собаці необхідно уважно спостерігати за її поведінкою, вимірювати температуру, стежити за апетитом і загальним настроєм тварини. При появі нездужання і підвищення температури до 40-42 градусів, необхідно негайно звернутися в клініку і зробити мазок на виявлення бабезий.

БабезіїЦе просте дослідження, дозволяє поставити діагноз протягом години, виконати його можна в клініці і вдома Мікроскопія мазків крові має вирішальне значення в постановки діагнозу. У складних для діагностики випадках призначається ПЛР діагностика пироплазмоза, термін виконання дослідження 1-2 доби.

Если у собаки появилась темная моча, пожелтение белков глаз и слизистых оболочек, необходимо срочно обратиться в клинику, для лечения, которое проводится одновременно и параллельно с диагностикой заболевания.

Лікування піроплазмозу проводиться в декількох напрямках - заходи спрямовані на знищення збудника (бабезий), зняття інтоксикації і підтримання загального стану організму.

Для знищення піроплазми застосовуються різні препарати ( азидин, імідокарп), що володіють високою токсичністю по відношенню не тільки до паразита, але і до організму собаки. Тому їх застосування можливе тільки після встановлення діагнозу.

До вирішення цього питання тварині при підозрі на піроплазмоз роблять внутрішньовенні вливання та краплинні інфузії препаратів.

Краплинні інфузії при пироплазмозе проводять для:

  • зняття інтоксикації;
  • підтримання загального стану організму, усунення зневоднення, підтримки електролітних порушень організму (корекція водно-сольового рівноваги);
  • вводять препарати, дія яких спрямована на поліпшення функції нирок і печінки.

З цією метою застосовують велику кількість різних сольових розчинів, серцеві препарати, спазмолітики, вітаміни, що зупиняють кров препарати, медикаменти, дія яких спрямована на поліпшення роботи нирок і виведення з організму шлаків і токсичних продуктів, препарати поліпшують функцію печінки та інших органів (за даними загального і біохімічного аналізів крові).

За свідченнями проводять переливання крові і кровозамінників.

Лікування тривале, в процесі одужання доводиться повторювати мазок крові, загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз сечі. На весь період лікування собаці необхідний домашній догляд: медікаментазное лікування, процедури. Відновлювальний період може протікати протягом місяця і більше.

Більш детальну інформацію про послуги у ветеринарній клініці «АЙБОЛІТ» Ви можете дізнатися, зателефонувавши за телефонами: